Klára Čverčková

Ahoj, jmenuji se Klára Čverčková. Jsem studentka Ostravské univerzity. Studuji obor Angličtina a Ruština se zaměřením na vzdělávání.

Ráda se učím cizí jazyky. Co se týče angličtiny, ta mi přirostla k srdci už od doby, kdy jsem se s ní poprvé setkala jako malé dítě ve škole. Ruštinu jsem si přibrala na 2. Stupni ZŠ a pokračovala jsem s ní i na gymnáziu a taky na vysoké škole. Od podzimu 2022 jsem se nově začala učit španělštinu. Z angličtiny mám certifikát FCE na úrovni B2.

Co se týče mých zájmů a koníčků, ráda čtu, což se vztahuje k mému zájmu o literaturu. Z kreativních činností preferuji malování nebo kreslení, ale vyrábění různých dekorací a srandiček mi taky není cizí. Ráda sleduju filmy nebo poslouchám hudbu. Sice to může znít dětinsky, ale doposud si ráda někdy poskládám puzzle nebo lego (avšak nějaké složitější).
Pokud jde o sporty, mám v oblibě plavání, jízdu na kole nebo na kolečkových bruslích. S radostí si někdy zajdu na procházku nebo na výšlap do přírody. Taky ráda hraju badminton nebo si zahážu s frisbee.
V roce 2018 jsem se začala angažovat ve spolku Žluťásek v rámci letních příměstských táborů, se kterými do současnosti vypomáhám. Od října 2022 vedu kroužky angličtiny pro děti, ať už pro úplné začátečníky nebo pro pokročilejší. Taky od jara 2023 občas vypomáhám s klubem domškoláků.

Jsem člověk, který rád pomáhá ostatním, pokud je to v jeho silách. Dělá mi radost, pokud mohu být druhým lidem užitečná. Také proto mě někdy můžete vidět i na jiných spolkových akcích, jako jsou např. Přespávačky v duhovém domečku s filmovou nocí, vítání nebo loučení s letními prázdninami atp.