Domácí vzdělávání

Prvním krokem je pečlivě si promyslet a zvážit všechna pozitiva a negativa. Formální věci, jako je přihláška a posudek z pedagogickopsychologické poradny, už jsou jednoduchými kroky.

Domácí vzdělávání

Pro vzdělávání je velmi důležité děti mezi sebou nesrovnávat a nepodporovat tak soutěžení. Naopak je důležité vytvořit atmosféru spolupráce, společného zájmu, podněcovat zvídavost, oceňovat zvědavost a společně hledat cesty, jak na otázky najít odpověď.

Základem kvalitního osvojování informací je pomoci dětem, aby samy zjistily, jak věci fungují, a podpořit je na cestě jejich poznávání. Učení ruku v ruce s praxí rozvíjí v dětech chápání souvislostí mezi jednotlivými zákonitostmi.

Hodnocení dětí probíhá systémem pochvaly, nebo na druhé straně, případné pomoci s pochopením daného tématu. Tento přístup v dětech rozvíjí radost z poznávání a zároveň jim umožní zeptat se na cokoliv, co jim není jasné. Prvotní nepochopení tedy u ostatních není bráno jako nedostatek, jen upozorní na potřebu vysvětlení z jiného úhlu pohledu. Každé dítě je individuální a má své přednosti i nedostatky. Naším úkolem je pomoci dětem najít si vlastní způsob osvojování informací, rozvíjet kreativitu, zvídavost, zodpovědnost za sebe sama a připravit tak děti na smysluplný život.

V příjemné atmosféře malé skupiny je vzdělání opravdu zábava.

Nutné formality

  1. Výběr školy, která přijímá a má zkušenosti s žáky v domácím vzdělávání, ideálně s portfoliovou formou přezkoušení, které probíhá 2x ročně (s výběrem Vám rádi poradíme)
  2. Vyplnění žádosti zákonného zástupce o individuální vzdělávání
  3. Vyjádření školského poradenského zařízení ( Pedagogickopsychologická poradna)
  4. Maturitní nebo vysokoškolské vzdělání zákonného zástupce (na oboru nezáleží)
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky