Bc. Veronika Višvaderová

Jmenuji se Veronika Višvaderová, je mi 30 let, na Ostravské univerzitě jsem vystudovala bakalářský obor pedagogika – hudební výchova se zaměřením na vzdělávání. Po škole jsem pracovala v lesní školce a věnovala se volnočasovým kroužkům pro děti na základních školách a dělala vedoucího na táborech.

Momentálně jsem na rodičovské dovolené s 3-letým synem a založila jsem spolek Žluťásek, kde se věnujeme maminkám na rodičovské dovolené, školkovým i školním dětem a také dětem na domácím vzdělávání.

Snažím se jít cestou respektujícího rodičovství a rozvíjet se v nových (nebo znovu objevených) metodách vzdělávání. Snažím se dětem nabídnou aktivity, které rozvíjí jejich vnitřní motivaci a podporují je v dalších činnostech.

Ráda využívám prvky monetessori pedagogiky, lesní pedagogiky a vše se snažím propojit s pohybem a praxí.

Mám dva psy, fenu německého ovčáka a fenu nova scotia duck tolling retrívra. Obě úspěšně složily canisterapeutickou zkoušku, chodily se mnou do lesní školky a aktuálně se ve spolku podílí na aktivitách s dětmi.